Dnia 2023-11-04 17:00 na stadionie Gewiss Stadium odbyło się spotkanie między Atalanta oraz Inter zakończone wynikiem 1-2

W sobotę, dnia 4 listopada 2023 roku, odbył się emocjonujący mecz Serie A pomiędzy drużynami Atalanta i Inter. Spotkanie miało miejsce na Gewiss Stadium, a na boisku sędziował Simone Sozza z Włoch. Po zaciętym starciu to Inter wygrał 2-1, zdobywając bramkę na samym początku meczu. Pomimo starań drużyny gospodarzy, nie udało im się odrobić strat. O szczegółach tego widowiska dowiecie się czytając dalszą część relacji.

Mecz pomiędzy Atalantą a Interem

W niedzielnym wieczorze na Gewiss Stadium odbyło się starcie pomiędzy Atalantą a Interem w ramach 11. kolejki Serie A. Mecz zakończył się zwycięstwem Interu 2-1, po emocjonujących 90 minutach futbolu.

Atalanta, grająca na własnym stadionie, rozpoczęła mecz pełna determinacji, lecz to Inter przejął inicjatywę od samego początku. Już w 40. minucie H. Çalhanoğlu ustalił wynik na 0-1, dając Interowi prowadzenie. Po przerwie, w 57. minucie, L. Martínez podwyższył prowadzenie Interu na 0-2 po asyście H. Mkhitaryana. Jednak Atalanta nie poddała się i zdołała zdobyć bramkę kontaktową w 61. minucie za sprawą G. Scaccamy, który wykorzystał asystę A. Lookmana.

Spotkanie obfitowało również w kartki. Marten de Roon, Sead Kolašinac oraz Rafael Tolói otrzymali żółte kartki w drużynie gospodarzy, a Tolói został ukarany drugą żółtą kartką, co skutkowało czerwoną kartką. Natomiast Denzel Dumfries z Interu również obejrzał żółtą kartkę.

Sędzią spotkania był Simone Sozza, który musiał niejednokrotnie interweniować w zaciętych sytuacjach.

Wkrótce po tym spotkaniu, Atalanta zmierzy się ze Sturm Graz, Udinese oraz Napoli, podczas gdy Inter czekają starcia z Red Bull Salzburg, Frosinone oraz Juventusem.