Dnia 2024-01-13 19:45 na stadionie U-Power Stadium odbył się mecz Monza vs Inter zakończony wynikiem 1-5

W meczu rozegranym w ramach 20. kolejki włoskiej Serie A drużyna Monza podejmowała ekipę Interu. Spotkanie odbyło się na stadionie U-Power Stadium. Po emocjonującym starciu, z wynikiem 1-5, zwycięstwo odniosła drużyna Interu. Wynik na przerwę wynosił 0-2. Mecz miał miejsce 13 stycznia 2024 roku o godzinie 19:45.

Mecz Serie A: Monza kontra Inter - Relacja

Dzisiaj na U-Power Stadium odbyło się starcie pomiędzy Monza a Interem, które przyciągnęło uwagę kibiców z całego kraju. Mecz odbył się w ramach 20. kolejki Serie A.

Sędzią głównym spotkania był Antonio Rapuano, reprezentujący włoskie sędziowanie piłkarskie.

Od samego początku spotkanie zapowiadało się emocjonująco, a atmosfera na stadionie była niesamowita. Kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców, co dodatkowo podgrzewało atmosferę na trybunach.

Pierwsza bramka padła już w 12. minucie meczu, kiedy to H. Çalhanoğlu z Interu, po świetnej asyście F. Dimarco, umieścił piłkę w siatce gospodarzy, dając prowadzenie swojej drużynie.

Kilka chwil później, w 14. minucie, L. Martínez podwyższył prowadzenie Interu, a asystę zanotował F. Dimarco - wynik 0-2 dla gości.

W drugiej połowie meczu, H. Çalhanoğlu zdobył swoją drugą bramkę w 60. minucie, a asystę zaliczył M. Thuram, rozszerzając prowadzenie Interu na 0-3.

M. Pessina z Monzy zdołał zmniejszyć straty w 69. minucie, zdobywając bramkę dla gospodarzy, lecz to nie wystarczyło na odwrócenie losów meczu.

L. Martínez w 84. minucie oraz M. Thuram w 88. minucie ustalili wynik meczu na korzyść Interu, zdobywając kolejne bramki dla swojej drużyny, skutecznie zakończając to widowisko z wynikiem 1-5.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Andrea Colpani oraz Samuele Birindelli z Monzy, a także Hakan Çalhanoğlu i Benjamin Pavard z Interu, otrzymali żółte kartki za swoją grę.

Podsumowując, mecz ten okazał się bardzo udany dla Interu, który zdominował rywali, zdobywając aż pięć bramek. Monza natomiast musi popracować nad swoją grą, by osiągnąć lepsze rezultaty w kolejnych spotkaniach Serie A.

Następne mecze dla Monzy to starcia z Empoli, Sassuolo oraz Udinese, podczas gdy Inter zmierzy się z Lazio, Fiorentiną oraz Juventusem.