Spotkanie AS Roma kontra Inter, wynik końcowy 2-4

W sobotni wieczór na Stadio Olimpico odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy AS Roma a Inter. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny gości, która wygrała 4-2 po widowiskowej rywalizacji. Pomimo tego, że gospodarze prowadzili na przerwę 2-1, to Inter zdołał odwrócić losy meczu i wywieźć trzy punkty z tego starcia. Wrażenia z tego meczu na pewno zostaną długo w pamięci kibiców obu drużyn.

Relacja z meczu AS Roma - Inter: Emocjonujące starcie na Stadio Olimpico

Dramatyczne widowisko na Stadio Olimpico, gdzie AS Roma podejmowała Inter, przyciągnęło uwagę fanów piłki nożnej z całego świata. Mecz obfitował w wiele emocji, a wynik do samego końca był niezdecydowany.

W pierwszej połowie dość szybko to goście objęli prowadzenie. F. Acerbi strzelił gola w 17. minucie, zaskakując defensywę Gospodarzy. Jednak AS Roma szybko odpowiedziała, dzięki bramce G. Manciniego w 28. minucie, po asyście L. Pellegriniego. Na krótko Gospodarze wyszli nawet na prowadzenie po trafieniu S. El Shaarawego w 44. minucie, również po asyście Pellegriniego.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej odpowiedzi Interu. M. Thuram wyrównał wynik na 2-2 w 49. minucie po podaniu M. Darmiana. Goście nie zamierzali się zatrzymywać i w 56. minucie Angeliño ponownie wprowadził ich na prowadzenie. Mimo starań Romy, to Inter zapewnił sobie zwycięstwo bramką A. Bastoniego w ostatnich minutach, ustalając wynik na 2-4.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, przyznano żółte kartki dla Gianluca Manciniego z Romy w 47. minucie oraz dla Deana Huijsena w drużynie Gospodarzy w samej końcówce meczu, w 90. minucie.

AS Roma musi teraz podnieść się po porażce i przygotować do kolejnych spotkań, które czekają ich z Feyenoordem i Frosinone. Z kolei Inter może cieszyć się ze zwycięstwa i czeka ich seria potyczek z Salernitaną, Atletico Madrid i Lecce.