Inter - Salernitana, wynik spotkania: 4-0

W meczu rozegranym 16 lutego 2024 roku na Stadio Giuseppe Meazza drużyna Interu bezlitośnie pokonała Salernitanę 4-0, już do przerwy zapewniając sobie komfortową przewagę 3-0. To kolejne imponujące zwycięstwo Nerazzurrich, które odzwierciedla ich dominację w Serie A. Mecz ten był jednym z wielu emocjonujących starć w ramach 25. kolejki włoskiej ekstraklasy, które z pewnością zapadną w pamięć kibiców na długo.

Relacja z przebiegu meczu

Drużyna Inter podejmowała na własnym stadionie ekipę Salernitany w ramach 25. kolejki włoskiej Serie A. Mecz odbył się 16 lutego o godzinie 20:00 na Stadio Giuseppe Meazza. Sędzią głównym spotkania był Marco Piccinini z Włoch. Ostateczny wynik to 4-0 dla gospodarzy, którzy dominowali przez większość czasu gry.

Inter rozpoczął mecz z determinacją, co szybko zaowocowało pierwszą bramką w 17. minucie. Marcus Thuram ustalił wynik na 1-0 po zagraniu Carlosa Augusta. Zaledwie dwa minuty później, Lautaro Martínez podwyższył prowadzenie po raz kolejny asystującemu Augusto. Inter kontrolował tempo gry, co zaowocowało trzecią bramką w 40. minucie, gdy Denzel Dumfries trafił do siatki.

W drugiej połowie Salernitana próbowała odwrócić losy meczu, ale nie była w stanie zagrozić solidnej obronie Interu. Ostateczny cios dla gości z Neapolu zadał Marko Arnautović, zdobywając czwartego gola dla swojego zespołu w doliczonym czasie gry.

Na przestrzeni spotkania widzieliśmy także kartki dla obu drużyn. W 71. minucie Loum Tchaouna z Salernitany został ukarany żółtą kartką. Mimo starań zawodników, nie doszło do żadnych czerwonych kartek w tym meczu.

Po tym zwycięstwie Inter może z optymizmem patrzeć w przyszłość. Ich kolejne starcia to starcie z Atletico Madryt, Lecce oraz Atalantą. Salernitana natomiast będzie zmierzać się z Monzą, Udinese oraz Cagliari. Po takim spotkaniu fani Interu mogą z radością wspominać ten wieczór pełen piłkarskich emocji.